Microblading-přirozeně vytetované obočí
Jedná se o novinku v oblasti aplikace permanentní make-up s jedinečnými výsledky.Microblading neboli 3D permanentní make-up či vláskování je speciální ruční metoda,kterou lze docílit velmi přirozeného vzhledu obočí.Obočí se netetuje plošně,ale lehkým šrafováním pružnou jednorázovou čepelkou,která umožnuje vytetovat jednotlivé chloupky k nerozeznání od vlastních.Výsledný efekt je velmi přirozené obočí,metodou se dá obočí nádherně dotvarovat a doplnit v místech,kde chloupky nerostou.Rovněž lze opravit tvat obočí a vyrovnat dispoporce.Tato metoda je velmi užitečnou pro opravdu přirozený vzhled či pro klientky,které mají své obočí velmi řídké či žádné.Skvělá je ovšem pro každého,kdo potřebuje obočí upravit z tvarového hlediska či chce obočí ztónovat.
Aplikaci předchází konzultace,předkreslení tvaru a přesné měření a posouzení disproporcí,jelikož postup při aplikaci tetování je oproti klasickému stínovanému PM rozdílný.Barva se vybírá odpovídající k přirozeným chloupkům či o něco tmavší. Odstíny a typ pigmentu se vybírá dle typu kůže a jejího podtónu.
Výborné výsledky jsou také dosahovány při opravách starého,vyšisovaného či špatně provedeného permanentního make-upu.
Po ruční aplikaci se oproti klasickému permanentnímu make-upu kůže zpravidla hojí trochu rychleji,trvanlivost pigmentu v kůži je však oproti klasickému PM trochu kratší. Trvanlivost závisí na hustotě vtetovaných chloupků,intenzitě a odstínu použitého pigmentu a standartních vlivů na trvanlivost PM jako metabolismus,věk,stav kůže,časté slunění atd.
Následná péče je obdobná jak u klasického PM.Stroupky se tvoří zřídka a do 6 neděl je nutno počítat s tím,že pigment usazuje v pokožce a jeho barevnost se tedy může měnit,kolem 4-5 neděl je normální,že barva skoro vymizí a poté se znovu objeví.

PŘÍPRAVA:
Před zákrokem nepít alkohol,nemít menstruaci,vynechat kofein.
 
APLIKACE:
Před výkonem se oblast vydezinfikuje,nanese na cca 30min anestetikum.Připraví se vhodný odstín pigmentu a místo aplikace se důkladě přeměří a předkreslí.Před a v průběhu aplikace spolu s klientkou konzultuji tvar a celkový vzhled obočí.Samozřejmostí je 100% hygiena,použití jednorázových pomůcek.Zákrok podle náročnosti trvá zpravidla 1 až 1,5 hodiny.

KONTRAINDIKACE:
cukrovka,kardiostimulátor,srdeční choroby,cévní choroby,snížena imunita,užívání antibiotik,kožní nemoce,snížena srážlivost krve,epilepsie,HIV,rakovina,alergie,těhotenství.

PÉČE O NOVÝ permanentní make up obočí:
- 4 dny po aplikaci bude barva o 40% až 50% tmavší než vybraný odstín

- v den aplikace může být mírný otok v okolí pigmentovaného místa

- 4 dny po aplikaci udržovat pigmentované místo v čistotě a suchu

-  nepoužívat na pigmentované místo líčidla ani jiné kosmetické přípravky

- neodstraňovat stroupky násilím

- chránit místo před prudkým sluncem a soláriem faktorem SPF (prvních 14 dnů nechodit na solárium a přímé slunce)
- týden nechodit do bazénu a sauny

- místo po aplikaci ošetřovat krémem,který jste dostaly ve studiu
- na místo nepoužívat bělící krémy s AHA kyselinou,ani chemické peelingy
-24 hodin po aplikaci nemáčet pigmentované místo
-být trpělivá,než se stroupky začnou samy odlupovat a barva bude mít jemnější a přirozenější odstín.
Barva se mění až do 6 týdnů,může se Vám zdát, že chvílemi nebude vůbec vidět - tělo se brání a na micropigmenty reaguje obranným mechanismem.Barva se ustaluje až kolem 6 týdne.Poté se provádí druhá fáze nánosu pro stálost barvy.