Perla mezi masážemi: havajská masáž Lomi Lomi

 

Aloha!  Masáž Lomi Lomi z havajských ostrovů nyní i v Berouně

Havajské ostrovy. Slunce, moře, široké bílé písčité pláže, kokosové palmy, dívky vlnící se v tanci hula hula, víření divokých bubnů, květiny, vůně, rytmus ….sen. Ne, to není jen sen! Když Vy nemůžete až na Havaj, přichází Havaj v podobě havajských masáží lomi lomi k Vám.

 Aloha! Vítejte!

V čem tkví nenapodobitelné kouzlo havajské masáže lomi lomi? Slova lomi lomi znamenají jednoduše masáž. Havajská masáž je označována za perlu mezi masážemi, také se jí říká Loving Hand (laskavé ruce). Pochází od starých Polynésanů a mistrů léčitelů z Havaje. Tato terapie je odpradávna praktikována na Havajských ostrovech a je předávaná z generace na generaci.

Lomi Lomi není jen masážní technikou, ve spojení s vůní aromatických olejů má hluboký terapeutický a relaxační účinek. Zaměřuje se nejen na aspekt fyzický a psychický, ale zároveň také na aspekt energetický a duchovní. Díky zvýšenému proudění energie v těle odstraňuje velké množství fyzických, mentálních nebo energetických blokád a dochází k hluboké relaxaci a harmonizaci organismu. Havajská masáž je velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž.

Jaké jsou další účinky havajské masáže?

·         stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

·         posiluje imunitní systém

  • odstraňuje celkové napětí, uvolňuje nahromaděný stres

·         přispívá k hluboké relaxaci a uvolnění

  • umocňuje pocity klidu a pohody

·         zlepšuje neurologické problémy

·         odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí

  • zlepšuje pohybové schopnosti, uvolňuje ztuhlá kloubní spojení

·         pomáhá detoxikaci organismu

 

Při pravidelné terapii lomi lomi působí na vnitřní energetická centra a má dlouhodobé účinky na zlepšení psychiky a vnitřní vyrovnanosti. Dokážete se rychleji a snadněji rozhodovat a řešit i nejzásadnější otázky svého osobního i profesního vývoje. Nacházíte odpovědi na otázky, které Vás vnitřně tíží. Vracíte se zpět, k sobě domů, posilujete svoji vnitřní intuici, sebedůvěru.

Jak probíhá havajská masáž? Svěřte se na 90 minut zkušené terapeutce, v duchu se přeneste na Havajské ostrovy, meditujte a relaxujte. Hluboké uklidnění vám umožní soustředit se jen a jen na sebe a prožít chvíle odpoutání od rychlého rytmu Vašich běžných dnů.

Základním prvkem masáže jsou plynulé rytmické pohyby v doprovodu harmonické havajské hudby. Masíruje se nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktími a lokty. Terapie začíná jemným zklidněním, po kterém pomalu přecházíme k vlastnímu smyslu masáže. Začínáme masírovat od vrcholu zad, přecházíme na pánev a celá záda, následně se věnujeme šíji. Pokračujeme masáží zadní části nohou. V druhé části leží klient na zádech a masíruje se přední část nohou a oblast rukou. Masáž se mění podle specifických potřeb klienta a to svou dynamikou, dobou masáže i sílou a hloubkou tlaku. Někteří lidé pocit z masáže popisují jako jemné vlny přecházející přes tělo. Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. Tak se klient může zcela uvolnit. Terapeut nebo terapeutka pracuje intuitivně, takže masáž může být někdy pomalá a velmi relaxační, nebo také může být trochu rychlejší, povzbuzující a oživující. Masírovat může jeden terapeut, dva nebo více osob dohromady.

Ačkoli je technika důležitou částí masáže, velká část léčebného působení se děje díky láskyplnému soustředění terapeuta na příjemce, kdy jsou při masáži využívány milující ruce a milující srdce. Proudění  láskyplné energie dlouhými, plynulými tahy, které oživují každou buňku Vašeho těla kombinované s láskyplným dotekem uvolňují Vaši vnitřní bytost a pomáhají opustit staré modely přesvědčení, myšlenkové vzorce a modely chování, které jsou příčinou našich omezení a jsou uchovávány v buňkách našeho těla.

Prozradím Vám ještě, že součástí terapie je také tanec v rytmu hula hula. A kdo bude tančit? Nechejte se překvapit! Po masáži budeme mít chuť i energii tancovat i Vy.  Až si budete plánovat svoje první dostaveníčko s Havají, nespěchejte? Havajská masáž si plánujte pro chvíle volna, po práci,  a po masáži si dopřejte dostatečnou dobu relaxace a odpočinku.